Linux Mint 17.3 Rosa Edinin Cinnamon Xfce KDE

Linux Mint, Ubuntu ve Debian temel alınarak geliştirilen, masaüstü kullanıcılarına yönelik bir Linux dağıtımıdır. güçlü ve kullanımı kolay hem de modern, şık bir işletim sistemi” olmayı hedeflemektedir.

DistroWatch sitesinde, sayfası en çok tıklanan dağıtımlar listesinde 2011 yılından beri birinci sırada yer almaktadır. Web sitesinde, Windows, MacOSX ve Ubuntu işletim sistemlerinden sonra dünyada en çok kullanılan 4. masaüstü işletim sistemi olduğu iddaa edilmektedir.

Ana sürüm olarak, bizzat Mint ekibi tarafından geliştirilen Cinnamon masaüstü ortamı ile MATE masaüstü ortamını içeren sürümleri yayınlamaktadır. Ayrıca KDE ve Xfce masaüstü ortamlarını içeren sürümleri de seçenek olarak sunulmaktadır.

Ubuntu daha çok ABD yasaları gereğince, Debian ise GNU felsefesi nedeniyle; Java, Adobe Flash MP3, DVD, DivX, Flash gibi ortamları kullanabilmek için gereken ancak lisans kısıtlamalarına sahip eklentileri kurulum dosyasında bulundurmazken Mint, kullanıcılara söz konusu eklentileri içeren ve içermeyen iki ayrı sürüm sunmaktadır. Bahsedilen eklentileri içermeyen sürümü temin eden kullanıcılar da isterlerse kurulumu esnasında ilgili seçeneği işaretleyerek söz konusu paketleri İnternetten indirerek yükleyebilirler, ayrıca kurulumdaki bu aşamayı atlayan kullanıcılar da söz konusu eklentileri daha sonra paket depoları üzerinden birkaç tıkla indirip yükleyebilirler.Kaynak: https://tr.wikipedia.org

Linux Mint 17.3 “Rosa” Cinnamon

Linux Mint 17.3 “Rosa” Cinnamon (32-bit) indir

Linux Mint 17.3 “Rosa” Cinnamon (64-bit) indir

 

Linux Mint 17.3 “Rosa” Xfce

Linux Mint 17.3 “Rosa” Xfce (32-bit) (Xfce masaüstü ortamı yükü Mint hafif, hızlı, eski bilgisayarlar için ideal) indir

Linux Mint 17.3 “Rosa” Xfce (64-bit) (Xfce masaüstü ortamı yükü Mint hafif, hızlı, eski bilgisayarlar için ideal) indir

Linux Mint 17.3 “Rosa” KDE

Linux Mint 17.3 “Rosa” KDE (32-bit) indir

Linux Mint 17.3 “Rosa” KDE 64-bit indir

 

Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: