Android Bildirimleri Masaüstünden Alın – Ubuntu Türevleri, Windows, Mac

Pushbullet Nedir?

Pushbullet dosyalarınızı, mesajlarınızı, linklerinizi akıllı telefonunuz ve masaüstü bilgisayarınızı ile hızlı ve güvenli bir şekilde paylaşmanıza yardımdı olabilecek bir program.
Pushbullet ücretsiz bir uygulamadır. Aynı zamanda android 4.3+ ve üzeri sisteme sahip akıllı telefonlarda bildirimleri bilgisayardan almanızı sağlar. Böylece bilgisayarınızda çalışırken telefonunuz diğer odaysa bile aramalarınızı görebilir, smslerinize cevap verebilir, Whatsapp bildirimlerinize mesajlarınıza bakabilir cevap verebilir veya dosya, resim, link paylaşabilirsiniz.

Pushbullet iki şekilde bildirim almanızı sağlayabiliyor. Bir tarayıcınız üzerinden, iki uygulamasını yükleyerek. Ubuntu Debian ve türevi sistemlerin yanı sıra Windows ve Macler içinde kullanılabilir. Windows ve Mac yada ios da denemedim ama kullanıcıların yorumlarında bu bahsi geçen işletim sistemlerinde de başarılı olduğu söyleniyor.

Pushbullet Nasıl Kullanır?

1. Google Play Store’dan Pushbullet Uygulamasının Telefona Yükleyin

Google Play Store’ akıllı telefonunuza Pushbullet yükleyerek başlayalım.
Google Play Store Sayfası

2.a – Bildirim İçin Tarayıcı Eklentisi:

Şimdi resmi olarak Pushbullet tarayıcı eklentisini öneriyor.
Firefox Eklentisi veya Chrome eklentisi. Bu tabiki diğer yönteme göre çok daha basit bir yöntem. Ama tek dezavantajı bildirimleri alabilmeniz için tarayıcınızın açık olması gerekiyor.

Mozilla Eklentisini Yüklemek İçin Tıklayın

Chrome Eklentisini Yükleyin

2.b – Bilgisayarınıza Yükleyeceğiniz Uygulama İle Bildirim Alma.

Uygulama adı PB for Desktop. PB for Desktop size tarayıcınıza yeni bir eklenti kurmak istemiyorsanız, Pushbullet için alternatif olarak kullanabileceğiniz bir uygulama. Aynı zamanda açık kaynak kodlu.
Buradan Ubuntu, Debian ve türevi istemler için işletim sisteminizin mimarisinine uygun 32 bit ve ya 64 bit olan .deb paketini seçin ve indirin ve yükleyin.

Buradan PB for Desktop Uygulamasını İndirin
Kurulum için indirilenler klasörünüzdeki pb_for_desktop-linux-xxx-v2.2.0 üstüne sağ tıklayıp isterseniz Yazım Kur ile isterseniz Gdebi paket kurucusu ile kurabilirsiniz. Root şifrenizi isteyecektir. Şifrenizi girin ve kurulumu gerçekleştirin.

Windows ve Mac kullanıcıları da gene buradan .exe uzantılı yada .dmg uzantılı kendilerine uygun olan dosyaları indirip makinalarına kurabilirler.

Buradan PB for Desktop Uygulamasını İndirin

3. Uygulmayı Çalıştırın:

Android akıllı telefonunuza ya da cihazınıza yüklediğiniz Pushbullet uygulamasını açınız. Google hesabınız ve ya Facebook hesabınız ile bağlanmanızı isteyecek. birini seçin ve bağlanın.

4. Bilgisayarınızdan Uygulamayı Çalıştırın:

Ardından bilgisayarınıza yada tarayıcınıza yüklediğiniz uygulamayı açın. Uygulama size Google hesabınız ve ya Facebook hesabınız ile bağlanmanızı isteyecek. Bir önceki adımda hangi hesabı kullandıysanız aynı hesabı kullanın.

Artık Android cihazınızdaki bildirimleri aynı zamanda bilgisayarınızdan da alacaksınız.
Not: Bildirim almak için Android sürümünüzün 4.3 veya üzeri olması gerekiyor.

Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: